O nas

Pałac Tłokinia to dawna rezydencja szlacheckiej rodziny Państwa Zofii i Ignacego Chrystowskich z początku XX wieku, ukryta wśród starodrzewia parkowego 250-letnich dębów, gdzie obecnie mogą Państwo odwiedzić Restaurację oraz nocować w pokojach zaaranżowanych w klimacie XX wieku.

Pałac Tłokinia obecnie

Pałac Tłokinia zaprasza Gości w swe progi od lipca 2012 roku, proponując restaurację z menu a’la carte kuchni polskiej z elementami kuchni francuskiej, wyłącznie z produktów sezonowych od lokalnych dostawców, jak również dania tradycyjne inspirowane kuchnią pierwszej właścicielki pałacu Pani Zofii Chrystowskiej. Baza noclegowa to 27 indywidualnie zaprojektowanych pokoi, wyposażonych w unikatowe meble antyki, obrazy, bibeloty z dawnych lat. Komfort pobytu zapewniają gustownie urządzone łazienki, wygodne łóżka, dostęp do bezprzewodowego internetu, zestaw do zaparzania kawy i herbaty, telewizory LCD oraz biurko w wybranych pokojach. Sale bankietowe wraz reprezentacyjną Pałacową Oranżerią są idealnym miejscem na organizację przyjęć, bankietów, jubileuszów, spotkań firmowych i wesel. Wyjątkowe otoczenie pałacu, w postaci 6ha parku wraz z 2 altanami, tworzą unikatowy urok i atmosferę tego miejsca.

 

Historia Pałacu

Pałac Tłokinia został wybudowany w latach 1915-1918 przez rodzinę Chrystowskich. Pałac pozostawał w rękach Państwa Chrystowskich do początku II wojny światowej, kiedy to majątek przejęli Hitlerowcy. W latach 50-tych XX wieku w pałacu działał sierociniec dla dzieci Warszawy prowadzony przez ks. Wawrowskiego. Następnie po przejęciu przez Państwo swoją siedzibę miała tu Organizacja Rejonu Przedsiębiorstwa Lasy Państwowe. W lach 70-tych po zmianie siedziby Lasów Państwowych w dawnym salonie mieściło się przedszkole. Od 1976 roku pałac przeszedł pod opiekę Naczelnej Organizacji Technicznej, która zakładała stworzenie w tym wyjątkowym miejscu centrum szkoleniowo-konferencyjne dla inżynierów i techników. Z czasem plany się zmieniły i od lat 80-tych XX w. zaczęła funkcjonować w tym miejscu restauracja, która cieszyła się popularnością jako miejsce idealne na uroczystości rodzinne. Wysoka konkurencja na rynku w latach 90-tych sprawiła, iż NOT nie mógł temu podołać, co wiązało się z zamknięciem obiektu.

Po wielu latach obiekt po gruntownej rewitalizacji pod opieką konserwatora zabytków rozkwitł na nowo pod nazwą Pałac Tłokinia i od 2012 roku zaprasza swych Gości do skorzystania z szerokiej oferty restauracyjnej, bankietowej, konferencyjnej i oczywiście noclegowej. Gwarantując, że wizyta w pałacu pozwoli choć na chwilę oderwać się od codzienności i zagłębić się w wyjątkową historię tego miejsca.

Poczuj klimat tamtych lat, poznaj historię tamtego czasu, oryginalne zdjęcia z rodzinnych albumów Państwa Chrystowskich ukazujące pierwszych właścicieli w ważnych uroczystościach jak również podczas zajęć dnia powszedniego.


Losy Państwa Chrystowskich to wielka miłość, patriotyzm i uczciwa praca. Wiele anegdot, opis dnia powszedniego i wspomnienia odnajdziecie Państwo w książce wydanej przez nas ” Rodzina Chrystowskich w Tłokini Kościelnej”.