Aktualności

Świąteczne warsztaty piernikowe!

 

Lato już za nami ..... wracamy do szkół i przedszkoli. Przed nami jesień i zima i planowanie atrakcji dla naszych podopiecznych i wychowanków. Zatem dla wszystkich zainteresowanych otworzyliśmy już zapisy na warsztaty piernikowe dla dzieci, które jak co roku będą odbywać się w grudniu.

Warsztaty piernikowe to prawdziwa kulinarna przygoda w murach Pałacu i idealny sposób by poczuć świąteczny klimat.

Podczas 1,5 godzinnych zajęć dzieci dowiedzą  się  gdzie sięga historia wypieku pierników, poznają recepturę na tradycyjne pierniki- dotykając wąchając i rozpoznając poszczególne produkty, następnie pod czujnym okiem Kucharza nasi mali Piernikarze  wyrobią ciasto i uformują pierniki. A gdy dzieła małych rączek trafią do pieca - uczestnicy nie będą narzekać na nudę ponieważ w ciekawy sposób poznają historię Pałacu oraz jego wnętrza.

Gdy pierniki będą już wypieczone nastąpi ta najbardziej lubiana część przez dzieci , mianowicie dekorowanie lukrem oraz kolorowymi posypkami.Każdy uczestnik zabierze swoje pierniki do domu, a my nagrodzimy każdego dzielnego Ucznia dyplomem ukończenia warsztatów.

Jeśli chcesz spędzić z nami czas, poczuć magię świąt, zintegrować swoją grupę klasę  zapraszamy serdecznie do udziału w warsztatach. 

Propozycja skierowana jest zarówno do uczniów jaki i przedszkolaków

Koszt uczestnictwa dziecka to 20zł. Opiekunowie bezpłatnie.

Zapisów i rezerwacji terminu można dokonać pod numerem telefonów 62 767 88 88 lub mailowo : biuro@palac-tlokinia.pl