Aktualności

Jedna z najlepszych restauracji w Polsce w 2018 to Pałac Tłokinia- Grand Award - 3widelce +

26.10.2018 należało pokonać daleką drogę do miejscowości Rytro, gdzie znajduje się urokliwa Willa Poprad, bo właśnie tam odbyła sie juz 8 z kolei uroczysta gala Poland100 Best Restaurants.

Gala i sam przewodnik to świetne podsumowanie tego, co dobrego wydarzyło się w polskiej gastronomii i doskonały impuls do dalszego rozwoju branży restauracyjnej. W wydarzeniu wzięło  udział ponad 200 właścicieli i szefów kuchni restauracji, które znalazły się na liście Poland 100 Best Restaurants 2018.

W tym roku przeszkoleni, anonimowi inspektorzy odwiedzili i ocenili 1141 restauracji. Na listę 100 najlepszych restauracji trafiły miejsca godne uwagi. Wszystkie odwiedzane przez inspektorów restauracje oceniane są za pomocą kwestionariusza składającego się ze stu podpunktów. Punkty przyznawane są za jakość i świeżość produktów, harmonijność menu, walory smakowe serwowanych dań, profesjonalizm i jakość obsługi, komfort i atmosferę pobytu oraz otoczenie i wnętrze restauracji.

Było warto!!! Restauracja Pałac Tłokinia znalazła się w elitarnym gronie najlepszych restauracji w Polsce!!! W poprzednich edycjach nasza restauracja zajmowała wysokie miejsce, oznaczone w tym przewodniku jako nagroda Grand Award-3 widelce. W tym roku udało się stanąć na najwyższym podium uzyskując wyróźnienie- nagrodę Grand Award- 3 widelce+!!!

Ten mały "+", jest jakże istotny, ponieważ pozwolił nam znaleźć się wśród najlepszych z najlepszych restauracji w Polsce, takich jak  choćby Senses, Atelier Amaro, Blow Up Hall 5050, N31 Restaurant&Bar. Tym większa jest radość i satysfakcja, że również restauracje spoza stolicy i dużych miast mogą zaprezentować kuchnię, którą doceniają Goście. Jest to ogromny motywator do dalszego działania i tak zwyczajnie gotowania dla Państwa- naszych Gości.

A to wszystko zasługa naszej załogi z Andrzejem Klimkiem na czele, który czuwa nad jakością serwowanych dań w Restauracji Pałac Tłokinia. Kolejne wyróźnienie dla naszego szefa obok tytułu, który otrzymał w 2015 roku Wielkopolski Szef Kuchni Kuchni Tradycyjnej wręczonego przez członków jury przewodnika kulinarnego Gault& Millau Polska to miłe docenienie za pasję i doświadczenie i ciężką pracę.

Podczas gali nasz poprzedni szef kuchni Jakub Kasprzak otrzymał nagrodę specjalną- Kucharz Młody Talent 2018. Czego serdecznie gratulujemy!

Nagrody były przyznawane w KATEGORII: NAJLEPSZA RESTAURACJA W POLSCE oraz NAJLEPSZA KARCZMA W POLSCE w czterech grupach: AWARD OF EXCELLENCE – jeden widelec, BEST OF AWARD OF EXCELLENCE – 2 widelce, GRAND AWARD – 3 widelce oraz GRAND AWARD – 3 widelce plus. Miejsce restauracji w grupie ustalane jest na zasadzie – 75% oceny konsumentów – ankiety, głosowania, 25% oceny inspektorów.

NAJLEPSZĄ RESTAURACJĄ W POLSCE 2018 ROKU została Wodna Wieża z Pszczyny. Tytuł NAJLEPSZEJ KARCZMY W POLSCE 2018 ROKU przypadł Cichemu Kącikowi z Krynicy - Zdrój.

Przyznano również nagrody specjalne - SZEFEM KUCHNI ROKU 2018 został Szymon Bracik, OSOBOWOŚCIĄ KULINARNĄ ROKU 2018 został Dariusz Struciński, SZEFEM KUCHNI JUTRA ROKU 2018 - Dawid Szkudlarek. KUCHARZEM ODKRYCIEM ROKU 2018 - Dawid Łagowski, KUCHARZEM MŁODYM TALENTEM ROKU 2018 - Jakub Kasprzak. Nagrodę za KREOWANIE POLSKICH PRZEPISÓW W NOWEJ ODSŁONIE otrzymał Dawid Łagowski, Ernest Jagodziński dostał nagrodę za KRZEWIENIE SZTUKI KULINARNEJ a nagroda za NAJLEPSZE BELLUNCH MENU 2018 powędrowała do Sebastiana Olmy. NAJLEPSZĄ IMPREZĄ KULINARNĄ roku została MADE Restaurant. Przyznano również 2 nagrody za DEBIUT ROKU, które trafiły do gdańskiej restauracji MAJOLIKA oraz krakowskiej restauracji Zalipianki Ewa Wachowicz.

Bardzo dziękujemy za tą piękną nagrodę i zapraszamy do naszje restauracji!