Aktualności

Piernikowy grudzień

Po raz kolejny zapraszamy Wszystkie Przedszkolaki i Dzieci szkolne do współnej zabawy podczas warsztatów piernikowych!

W Pałacu Tłokinia zgodnie z tradycją "pierniczymy" od 1 grudnia do 20 grudnia. Czasu jest mało, a wielu chętnych, także spieszcie z rezerwacja terminów by i Wasza grupa, klasa mogła bawić się z nami.

Na czym polegają nasze spotkania? Już spieszymy z wyjaśnieniem: Każde warsztaty trwają około 2 h. Podczas naszego spotkania dowiecie się co nieco o piernikach, powąchacie przyprawy, nauczycie się wszystkich składników, które użyjemy do wyrobienia ciasta. Następnie każde dziecko samodzielnie wyrobi ciasto, będzie mieć okazję by rozwałkować ciasto i oczywiście powycinać różne kształty pierniczków.

Gdy nasze pierniki trafią do pieca dzieci wyruszą na krótką wycieczkę po Pałacu Tłokinia i poznają najbardziej sekretne miejsca w tym pałacu. Na sam koniec oddamy sie szaleństwu dekoracji pierniczków, a wszystkie przygotowane słodkości dzieci zabiorą ze sobą by poczęstować najbliższych samodzielnie przygotowanymi piernikami.

Przed odjazdem z pałacu dzieci mogą napić się ciepłej herbatki lub napoju.

 

Co roku bawimy się z grupami zarówno maluszków jak i najstarszych klas szkoły podstawowej, jest to świetna okazja do integracji grupy, do zajęć sensorycznych i poznawania nowych smaków.

Serdecznie zapraszamy!

Rezerwacja terminów 62 767 88 88

koszt udziału to 25 zł/ dziecko, opiekunowie gratis