Aktualności

Pałac Tłokinia to najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce!

W dniu wczorajszym w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu odbyło się rozstrzygnięcie XIII edycji konkursu "Na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce".

13 edycja okazała się dla nas szczęśliwa, ponieważ mieliśmy przyjemność odebrać nagrodę z rąk v-ce Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Krzysztofa Grabowskiego nagrodę za 1 miejsce w kategorii "Obiekt bazy noclegowej na terenach wiejskich".

Podczas tegorocznej edycji kapituła konkursowa odwiedziła 41 miejsc, wśród których były: gospodarstwa agroturystyczne funkcjonujące w gospodarstwie rolnym, obiekty noclegowe o charakterze wiejskim czy obiekty na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym, wykorzystujące tradycje i walory wsi.

Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Przez ostatnie dwanaście lat do konkursu zgłosiło się ponad 500 obiektów z całej Wielkopolski. Nagrodzonych i wyróżnionych zostało  już 178 obiektów turystycznych. Ten konkurs ma za zadanie promocjie obiektów, w których właściciele dbają o utrzymanie wiejskich klimatów, rodzinnej, a nie tylko hotelowej gościnności, wiejskiego stylu domu, pokoi i bliskiego otoczenia, serwują smaczne lokalne potrawy, dbają o to co jest unikatowe, co może zaoferować tylko wieś.

Laureaci XIII edycji Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce otrzymali atrakcyjne nagrody finansowe o łącznej wartości 88 000 zł.

W ramach pierwszej nagrody ku naszemu wielkiemu zaskoczeniu otrzymaliśmy również nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 zł. Jednogłośnie uznaliśmy, że w najbliższym czasie będziemy chcieli podzielić się tą nagrodą z kimś/ z instytucją/ z ośrodkiem  komu/ któremu takie wsparcie się na pewno przyda.  Na pewno będziemy się starać wybrać kogoś z naszego najbliższego otoczenia gminy, miasta.
 
Sama nagroda jest dla nas wielkim wyróżnieniem, bardzo nas cieszy, że obiekty, które funkcjonują poza obszarami miast są zauważane. Jest to dla nas również miłe wsparcie promocji Pałacu Tłokinia jak i ogromna motywacja do dalszego działania.