Aktualności

II Bieg Chrystowskich 28.06.20

Po wielkim sukcesie zeszłorocznej edycji Grand Prix Ziemi Kaliskiej powoli przygotowujemy się do jego kontynuacji tj. II Biegu Chrystowskich, który wejdzie w skład 4 biegów tworzących to przedsięwzięcie.

Grand Prix Ziemi Kaliskiej to nie lada gratka dla Wszystkich Biegaczy! Każdy, kto przebiegnie w 4 biegach planowanych w tegorocznej edycji otrzyma podczas każdego biegu medale pamiątkowe, które po złożeniu utworzą całość - wyjątkowe zdjęcie siedziby budynku Starostwa Powiatu Kaliskiego.

Pałac Gubernatorski w Kaliszu, w którym obecnie mieści się Starostwo Powiatowe, od grudnia 2016r. znalazło się w zaszczytnym gronie  zabytków i atrakcji turystycznych w Polsce wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym. Do dnia dzisiejszego budynek Starostwa Powiatowego jest jednym z najbardziej reprezentacyjnych gmachów w Kaliszu. Pobudowany w latach 1586-1591z fundacji prymasa Polski- ks. arcb. Stanisława Karnkowskiego, przebudowany w wieku XIX według planu Sylwestra Szpilowskiego w stylu klasycystycznym na gmach urzędowy.

Plan tegorocznego III Grand Prix Ziemi Kaliskiej to cztery biegi:

18.04.2020 Wiosna Cekowska

31.05.2020 Bieg 5 10 15 w Stawiszynie

28.06.2020 II Bieg Chrystowskich

5.09.2020 V Cross Półmaraton Murowaniec

 

W ramach II Biegu Chrystowskich odbędzie się BIEG GŁÓWNY  na 10 KM. Trasa biegu będzie atestowana, co jest wyjątkową okazją by zmierzyć się z samym sobą i pobić swoje rekordy.

UWAGA!!!! w tym roku w ramach naszego biegu następuje ZMIANA TRASY, dystans na 10 km będzie obejmował 2 pętle po drodze całkowicie asfaltowej.

Wprowadzamy również dodatkową atrakcję, dla biegaczy rekreacyjnych - DYSTANS 5KM, który nie będzie klasyfikowany w ramach III Grand Prix Ziemi Kaliskiej, natomiast odbędzie się pomiar czasu ( w tym przypadku biegacze przebiegną tylko 1 pętlę). Bieg na 10 km oraz bieg na 5 km startuje o godzinie 12:00 przed głównym wejściem do Pałałacu.

Skoro biegi i medale to warto również wspomnieć o nagrodach rzeczowych , które nasi sponsorzy przewidzieli dla Zwycięzców.

 

Nagrody dla najszybszej Kobiety oraz najszybszego Mężczyzny na dystansie 10km to weekendowy pobyt w ekskluzywnych Apartamentach Klifowa w Rewalu!

Śledźcie nasz profil na facebooku gdzie na bieżąco będziemy informować o kolejnych nagrodach!

 

Podobniej jak w roku ubiegłym nie zapomnimy również o Najmłodszych biegaczach, w ramach naszej imprezy odbędą się również BIEGI DZIECIĘCE, dystanse zostaną przyporządkowane zgodnie z rocznikami uczestników ( wszelkie informację dostępne są w regulaminie biegów). Biegi dziecięce odbędą się bez pomiaru czasów na terenie parku Pałacu Tłokinia, a każdy uczestnik otrzyma medal pamiątkowy oraz upominek od sponsorów, natomiast pierwsze 3 miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymają dodatkowo dyplomy. Start biegów dziecięcych o godz. 10:00.  Na wszystkich najmłodszych zawodników oraz dzieci im towarzyszącym czekać będą fantastyczne atrakcje!

By wziąć udział w biegach dziecięcych rodzice muszą wyrazić pisemną zgodę w biurze biegów, który będzie zlokalizowany na terenie Pałacu Tłokinia  ( w sobotę 27.06 oraz w niedzielę 28.06)

Wydarzenie skierowane jest do osób dorosłych, młodzieży oraz dzieci- do wszystkich, którzy kochają sport, aktywny sposób spędzania czasu i oczywiście bieganie!

Zapraszamy całe rodziny, grupy przedszkolne, klasy nie tylko z naszej gminy! UWAGA liczba miejsc jest ograniczona więc nie zwlekajcie z zapisami!!!

 Zapisy on - line do 15 czerwca 2020 możliwe na stronie:

https://foxter-sport.pl/ii-bieg-chrystowskich-2020

 Po w/w terminie zapisy możliwe są jedynie w biurze zawodów w dniu biegów.

Organizatorem II Biegu Chrystowskich jest Pałac Tłokinia wraz z Gminą Opatówek. Bieg został objęty patronatem Starostwa Powiatowego natomiast nadzór techniczny i wsparcie przy orgaizacji biegu udziela klub Biegacza Baster Team.

Głównym sponsorem nagród jest firma MTM Consulting oraz Apartamenty Klifowa w Rewalu.

Podczas Biegu trwać będzie dobrowolna zbiórka pieniędzy przeprowadzona przez funację Bead of Life, której celem będzie wsparcie warsztatów terapii zajęciowej w Ceni Drugiej.