Aktualności

Gala Poland 100 best restaurants w Pałacu Tłokinia

Za nami wyjątkowe ogólnopolskie wydarzenie. W miniony piątek 25.10.2019 w Pałacu Tłokinia odbyła się uroczysta gala podsumuwująca kampanię oraz przyświecająca premierze najnowszego elitarnego przewodnika Poland100bestrestaurants 2019.

W tym dniu w pałacu gościło blisko 200 osób, związanych ściśle z branżą gastronomiczną, restauracyjną w naszym kraju. Ideą przewodnika Poland100bestrestaurants  jest promowanie restauracji, gdzie serwowana jest smaczna kuchnia, gdzie tworzy się ją z pasją, gdzie zarówno smak jak i wygląd potraw wyrasta do sztuki kulinarnej na najwyższym poziomie. To też podkreślenie restauracji, miejsc, w których one istnieją jako miejsca oryginalne, z duszą i godne uwagi.

Takim miejscem jest niewątpliwie i nasz pałac, na co każdego dnia zespół naszej resturacji i naszego obiektu ciężko pracuje. Nasze starania i tym raz zostały dostrzeżone i nasz szef kuchni mógł odebrać prestiżową nagrodę Grand Award+, (3 widelce+) co oznacza nic innego jak fakt, iż nasza restauracja znajduję się w czołówce restauracji w Polsce, jako miejsce polecane.

Tego wieczoru jako gospodarze uroczystej gali mieliśmy przyjemność ugościć przybyłych restauratorów w naszej wyjątkowej oranżerii oraz podjąć ich elegancką kolacją autorstwa naszego szefa kuchni Andrzeja Klimka.

Tego dnia Gości mogli spróbować:

Przystawka

Burak panna cotta i chrzan/śmietana wędzona/ chrust z buraka/beza

Zupa

Consomme z leśnych grzybów z pierożkiem z perliczki i prażynką grzybową

Danie główne

Jeleń/krokiet/marchew/seler w cieście solnym/sos z jałowcem

Deser

Migdał/wanilia/kokos/biała czekolada

Dziękujemy Wszystkim Gościom za ten wyjątkowy czas!